Czy i na ile możemy czuć się bezpieczni w zmieniającym się świecie wielkiej polityki, układu sił i zależności – w ocenie doświadczonego dyplomaty, wielokrotnego ambasadora Polski.
Światowe trendy aktualnych zagrożeń bezpieczeństwa gospodarczego.
Polska wobec migracji XXI wieku, zagrożenia bezpieczeństwa, czy możliwość korzyści gospodarczych?
Pozyskiwanie, przetwarzania i udostępnianie informacji i wiedzy (w tym z NATO i UE) mającej istotne znaczenie dla bezpieczeństwa narodowego na przykładzie Centralnej Biblioteki Wojskowej.
Bezpieczeństwo cyfrowe kraju.
Planowane regulacje prawne wg. projektu ustawy o zmianie ustawy o zarządzaniu kryzysowym.
System bezpiecznej łączności państwowej warunkiem rzeczywistego stanu bezpieczeństwa ludności.
Bezpieczeństwo narodowe wczoraj dziś i jutro, wyzwania i zagrożenia.
Zagrożenia szpiegostwem ze strony wrogich służb wywiadowczych.
Wieloaspektowa rola Instytutów Naukowych i możliwa optymalizacja ich działań w kontekście bezpieczeństwa narodowego w czasie wojny informacyjnej i zagrożeń hybrydowych.
Bezpieczeństwo energetyczne kraju.
Uwarunkowania i zagrożenia funkcjonowania polskiej gospodarki w czasie wojny w Ukrainie oraz ich ekspansji zwłaszcza produktów rolnych, przygotowania do odbudowy infrastruktury ukraińskiej.
Firma w obliczu zagrożeń czasu „P” i „W”. Jak się przygotować i zabezpieczyć.
Projekt ustawy o ochronie ludności i obronie cywilnej.
Wojna w cyberprzestrzeni, jej wpływ i zagrożenia dla naszego bezpieczeństwa narodowego, gospodarczego i energetycznego.
Deepfaki, socjotechniki i oszustwa internetowe, co należy wiedzieć o tych zagrożeniach i jak być przygotowanym na ataki.
Jak zbudować powszechną odporność społeczną na zagrożenia? Krajowa Platforma Redukcji Ryzyka Zagrożeń wg rekomendacji UNDRR.
Aktualne działania GIS mające na celu dobro i zdrowie publiczne obywateli oraz minimalizowanie skutków zdarzeń niekorzystnie wpływających na życie Polaków.
Innowacyjne techniki i technologie (AI, CzatGPT, Blockchain) stymulujące rozwój cywilizacyjny i zarazem wspierające/zagrażające bezpieczeństwu osób prawnych i fizycznych.
Obszary, obiekty, urządzenia podlegające obowiązkowej ochronie. Zarządzanie bezpieczeństwem obiektów – ich ochrona w okresie kryzysu i wojny.
Marketing polityczny a bezpieczeństwo narodowe, możliwości manipulacji i wpływania na stan wiedzy o rzeczywistej sytuacji.
Świat rosyjskich hakerów w optyce Izraela i USA. Zagrożenia danych osobowych i prywatności oraz możliwości ingerencji wyborczych.
Drony vs. ochrona infrastruktury krytycznej.